» آشنایی با قطار های گردشگری ایران

آشنایی با قطار های گردشگری ایران

آشنایی با قطار های گردشگری ایران


احتمالا برای شما رخ داده که سوار بر قطاری به مقصد خود بروید و در مسیر ، چنان مناظر زیبایی را دیده باشید که با خود بگویید ای کاش قطار مدتی در این مناطق توقف می کرد تا از قطار شهری شویم و این مناطق را از نزدیک می دیدیم و لذت می بردیم .


خب باید گفت که این خواسته شما محقق شده است و قطار های گردشگری اساسا برای این خواسته و هدف شکل گرفته اند .

در ایران هم با وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی زیاد ، مدتی است که قطار های گردشگری ایجاد شده اند، اما متاسفانه تعداد آنها محدود است . حال شما را با تعدادی از این قطارها و مسیر های آنها آشنا می کنیم.


قطار گردشگری رجا – مسیر تهران تا سوادکوه (پل سفید)


قطار از شهر تهران شروع به حرکت کرده و بعد از صرف صبحانه به جلگه زیبای ورامین می رسد. در ادامه به گرمسار و با کویر رو به رو می شوید. سپس قطار از گرمسار به سمت شمال حرکت و در کنار حبله رود توقف می کند. حبله رود، اولین توقفگاه گردشگری است. پس از گشت و گزار دوباره حرکت کرده و سپس به مسیر زیبای کبوتر دره، سیمین دشت و زرین دشت می رسید. شما در این جا وارد مناطق کوهستانی شده اید که هم از بعد تاریخی و هم طبیعی اهمیت بالایی دارد که این ناحیه شوراب نام دارد.

سپس با پل ورسک و سه خط طلا و دوگل رو به رو می شوید که از خطوط ریلی تاریخی و مهم ایران زمین هستند .


قطار در ایستگاه ورسک توقف کرده و شما می توانید برای عکس برداری از یکی از منحصر به فردترین مناظر قطار گردشگری شمال از قطار پیاده شوید.

پس از این ایستگاه و سوار شدن به قطار ، نهار صرف می شود. مسیر قطار تا سوادکوه ادامه دارد و در مقصد در ایستگاه پیاده شده و کمی می توانید پیاده روی کنید.این قطار حدود ۹۰ کیلومتر از مسیر را از سوادکوه می گذرد. 


در برگشت نیز قطار در یکی از ایستگاه ها توقف کرده و در آن می توانید نظاره گر غروب زیبای آفتاب بوده و وعده عصرانه را تناول کنید.


منبع : سام تیک
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده